Įsirengėme valymo įrenginį. Kas toliau?

Paprastai, kaip prižiūrėti turimą valymo įrenginį, kad šis tarnautų ilgiau

2 min read

Statant namą ar ruošiant vasarnamį nuolatiniam gyvenimui reikia pasirūpinti nuotekų kanalizacija lygiai taip pat, kaip ir bet kuriais kitais bendraisiais namo patogumais - elektra, vandentiekiu ar šildymu. Įsirengus nuotekų valymo įrenginį, dažnai apie jį yra pamirštama. Valymo įrenginių pardavėjai dažnai primena, kad siekiant užtikrinti gerą veikimą reikia imtis nedidelių veiksmų:

- kartartėm patikrinti orapūtės darbą, 
- išvalyti mechanines grotas nuo neskaidomų medžiagų 
- atlikti paprastą kontrolę - patikrinti ar nėra blogo kvapo ir/ar tamsių putų 
- pašalinti perteklinį dumblą (2-3k./metus) 

Siekiant užtikrinti, kad valymo įrenginys veiktų visiškai be jokių sutrikimų būtina užtikrinti, jog į nuotekas valantį įrenginį nepatektų:
- riebalai ar naftos produktai,
- virtuvinės atliekos (kavos tirščiai, vartotas aliejus, maisto likučiai),
- baseinų arba karštas vanduo.

Suprantama, kad tai įgyvendinti ypatingai sudėtinga. Todėl nuolatos pasitaikantys nusiskundimai dėl valymo įrenginių - dažnas poreikis šalinti perteklinį dumblą ir sklindantis blogas kvapas nuo valymo įrenginio. Šios problemos kyla dėl per didelio kiekio sunkiai skaidomos organikos, kuri patenka į sistemą.  

Tam, kad išvengti papildomo vargo su pertekliniu susikaupusiu dumblu valymo įrenginyje ir panaikinti blogą kvapą - yra dvi išeitys:
atidžiai stebėti kas patenka į valymo sistemą ARBA galima naudoti biologiškai aktyvius bakterijų mišinius, kurie padeda skaidyti sunkiai skaidomą organiką, taip sumažina perteklinio dumblo kiekį, naikina blogus kvapus. Naudojimas labai paprastas - kartą į savaitę vakare įmetate rekomenduojamą gamintojo kapsulių kiekį į unitazą, o ryte nuleidžiate vandenį. Ir vuolia! Valymo sistema švari, taupote savo laiką ir pinigus ir panaikinate kvapą. 


Jeigu įrenginys nėra naujas ar išvalytas, bus reikalingas bakterijų įveisimas - pirma dozė bus 10k. daugiau nei yra gyventojų, pvz.: 1-10 kapsulių, 2-20 kapsulių ir t.t.


 

Bakteriju-dozavimas
Bakteriju-dozavimas

Jau naudojate ir turite atsiliepimų? Ar norite sužinoti daugiau? Parašyk mums!